Ahoj Przygodo!

KOLONIE NAD MORZEM

To będzie 10 dni pełne wrażeń! Wyspa Dzieci zaprasza na prawdziwą, morską przygodę. Jeśli lubisz aktywnie spędzać czas, a dodatkowo piasek i woda to Twoje żywioły to znak, że ten wyjazd jest właśnie dla Ciebie. Nie zabraknie morskich opowieści, zajęć kreatywnych, a przede wszystkim zabawy na świeżym powietrzu. To będą wyjątkowe kolonie!

TERMIN:

24.06 - 04.07.2023

KOSZT:

2700 zł

DLA KOGO:

Dzieci w wieku 8-12 lat

GDZIE:

GIM Ostrowo, Ostrowo

Koszt

Zgłoszenie do 31.03.2023 – 2.500,00 PLN / od osoby (dojazd autokarem spod Warszawy)
Zgłoszenie po 31.03.2023 – 2.700,00 PLN / od osoby (dojazd autokarem spod Warszawy)

Warunkiem rezerwacji miejsca na turnusie jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz wpłata zaliczki  wysokości 1500 zł.

Planowane elementy programu

Jarmark Cudów

odkrywanie w sobie smykałki przedsiębiorcy poprzez zabawę 🙂

Olimpiada sportowa

W duchu pozytywnej rywalizacji

Gra nocna

na tropie spadających gwiazd

Zabawy na plaży oraz pluskanie w morzu

pod bacznym okiem ratownika wodnego

Plener malarski

odkrywanie w sobie wrażliwości na sztukę oraz artystyczną duszę

Quiz o morskiej florze i faunie.

zdobywanie nowej wiedzy i poszerzanie horyzontów!

Chrzest Posejdona

pasowanie na kolonistę

Dzień talentów

szukanie swoich mocnych stron, dla chętnych prezentowanie swoich wyjątkowych umiejętności

Gra terenowa

poszukiwanie zaginionego skarbu

Ognisko

wieczór szantowy i morskich opowieści

Piesze wędrówki po plaży i lesie

Dodatkowe Atrakcje

Wycieczka do Jastrzębiej Góry

Wycieczka rowerowa

Wycieczka do Trójmiasta

Zapewniamy

atrakcyjne zajęcia, w tym:

MIEJSCE

Ostrowo

ul. Obozowa 76, 84-105 Ostrowo

OŚRODEK

GIM Ostrowo

Choć daleko jeszcze do lata i wakacji, to jednak początek roku jest doskonałym momentem na to, aby zacząć planować wyjazdy dla dzieci. Wielu rodziców zastanawia się nad tym, czy dobrym pomysłem będzie kolonia nad morzem. Z jakimi korzyściami dla maluchów i rodziców wiąże się taki wyjazd?

Przyjaźnie na całe życie
Jaki jest najważniejszy powód, dla którego warto zdecydować się na wysłanie dziecka na obóz nad morzem? Jak się okazuje, jest to idealna okazja, aby dzieciaki świetnie spędziły czas, lecz przede wszystkim poznawały swoich rówieśników i nawiązywały nowe znajomości. Z racji tego, że dzieci biorąc udział w wielu aktywnościach i ciekawych zajęciach, możliwe jest wytworzenie się między nimi silnych więzi, często na całe życie.
Oczywiście wyjazd na letnią kolonię to również możliwość znacznego rozwinięcia się dziecka. Maluch może nauczy się asertywności, zyska pewność siebie, a także otwartość na drugiego człowieka. Poznawanie świata bez udziału rodziców sprawia, że dziecko znacznie lepiej i szybciej rozwija swoje zdolności interpersonalne.

Atrakcyjne zajęcia
Kluczową sprawą podczas wybierania letniego obozu jest to, aby dziecko się na nim nie nudziło i żeby spędzało czas w atrakcyjny sposób. Z tego też powodu pamiętać trzeba o tym, że letnia kolonia może przybierać różne postacie. Jakie są więc najpopularniejsze tematyczne kolonie dla dzieci nad morzem?
Doskonałym pomysłem jest kolonia realizowana na sportowo. W czasie takiego obozu dzieci będą miały do wyboru różne zajęcia sportowe, podczas których nie tylko będą mogły miło spędzać czas na grach i zabawach, lecz również nauczyć się wielu przydatnych umiejętności, czyli np. pływania.
Inną ciekawą propozycją jest kolonia survivalowa. Jest to połączenie wypoczynku ze zdobywaniem przydatnych umiejętności natury militarnej i pozwalającej przetrwać w trudnych warunkach. Wiele dzieci ceni sobie tego typu zajęcia z powodu ich oryginalnego i bardzo interesującego charakteru, który trudno jest odtworzyć, spędzając wakacje w mieście.