O Nas

Wyspa Dzieci - Kim jesteśmy?

Wyspa Dzieci to wyjazdowe, wakacyjne spotkania dzieci, które w przyjaznym otoczeniu, pod uważnym okiem wychowawców i trenerów bawią się, uczą i rozwijają swoje predyspozycje, zdolności, talenty.

Wszystko to, jak przystało na okres wakacji, dzieje się w atmosferze dobrej zabawy, bez presji czasu i osiągania sukcesów. Każde dziecko ma swoje szczególne miejsce, zasługi i talenty, jest traktowane z należytym szacunkiem i uznaniem. 

Kadrę pedagogiczną: psychologów, pedagogów, wychowawców i animatorów łączy idea rozwoju dzieci w równowadze i w harmonii z samym sobą i otaczającym je światem.

DON'T GROW UP IT'S A TRAP!

Poznaj Nas

Siostry Szalach to nie tylko rodzone siostry, ale i… szwagierki! Co oznacza, że wybrały sobie za mężów rodzonych braci! 🙂 Łączą je także wspólne pasje, takie jak harcerstwo, zamiłowanie do piłki ręcznej i lepienie pierogów na zimę. 😉 Są absolwentkami Akademii Pedagogiki Specjalnej na kierunku Pedagogika Wczesnoszkolna i Korekcyjna. Już jako niepełnoletnia kadra wyjeżdżały z dziećmi na kolonie, co z czasem przerodziło się w ogromną miłość do organizacji wyjazdów dla małych i większych pociech…

Kamila Szalach optymistka z silnym charakterem, współwłaścicielka Wyspy Dzieci. Organizacją kolonii zajmuje się od blisko 10 lat, zaczynając od kolonii zuchowych, następnie pracując dla marki Wyspy Dzieci, gdy ta była jeszcze pod skrzydłami Femmeritum, aż samodzielnie przejęła działania Wyspy Dzieci. Pełniła funkcję zarówno wychowawcy, głównego wychowawcy, jak i kierownika wypoczynku, dlatego rozumie organizację kolonii z każdej strony. Jej misją jest tworzenie wyjazdów w myśl pedagogiki bliskości. Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwójki dzieci. Interesuje się polską twórczością muzyczną, a największą pasją jest sport w szczególności piłka ręczna.

Monika Szalach kreatywna i towarzyska współwłaścicielka Wyspy Dzieci. Swoją przygodę z koloniami zaczęła jako wychowawca, następnie objęła funkcję głównego wychowawcy, jeszcze później kierownika, aż podjęła się organizacji wypoczynków dla dzieci. W pracy z dziećmi kieruje się zdobytą wiedzą, doświadczeniem oraz sercem. Jej mottem pedagogicznym są słowa Janusza Korczaka: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”, dlatego bardzo wsłuchuje się w potrzeby kolonistów i ich rodziców organizując wypoczynek. Prywatnie szczęśliwa żona i dumna mama dwóch dziewczynek. Jej pasją jest sport, gry planszowe i dobra herbata.                  

co nas wyróżnia?

  • Ponad 15 lat doświadczenia na rynku turystycznym.
  • 100 % pomyślnej kontroli Sanepidu i Kuratorium – nasze kolonie są tworzone na najwyższym poziomie, o czym świadczą m.in. twarde dane organów kontrolujących ich jakość.
  • Kameralne kolonie – każdy turnus liczy od 20 – do maksymalnie 50 uczestników.
  • Indywidualne podejście do każdego dziecka – każde dziecko ma swoje szczególne miejsce, zasługi i talenty, jest traktowane z należytym szacunkiem i uznaniem.
  • Wspaniałe relacje z rodzicami – zależy nam, aby rodzice, którzy wysyłają dzieci na nasze kolonie, czuli od nas wsparcie. Dlatego jesteśmy do ich dyspozycji zarówno przed, w trakcie oraz po zakończeniu kolonii.
  • Przemyślany dobór kadry – współpracujemy z ludźmi z pasją i zamiłowaniem do pracy z dziećmi. Są to ludzie, którzy cechują się empatią, kreatywnością i dobrą organizacją pracy.
  • Sprawdzone ośrodki wypoczynkowe – miejsce, w którym dzieci będą przebywać podczas całej kolonii, MUSI być BEZPIECZNE. Sama dokumentacja dla nas nie wystarczy, dlatego zanim zaprosimy tam „nasze” dzieci same przyjeżdżamy na miejsce i sprawdzamy wszystkie jego aspekty: od standardu pokoi, poprzez wyżywienie, aż po komfort i estetykę miejsca.
  • Niepowtarzalna tematyka każdej kolonii – wsłuchujemy się w potrzeby dzieci i ich rodziców. Podążamy za ich pragnieniami, dlatego każdego roku tworzymy kolonie o specjalnej tematyce.