Co spakować na obóz letni?

Lista która pomoże zorganizować się na wyjazd.

Pakowanie dziecka to nie lada wyzwanie dla każdego rodzica. W zależności od miejsca, wieku dziecka czy charakteru wyjazdu zapakować musimy różne rzeczy. Istnieje jednak kilka uniwersalnych przedmiotów i porad, które sprawdzą się niezależnie od rodzaju wycieczki. Chcemy aby nasze wyjazdy były kompletne dlatego lista na nasze wyjazdy nie jest długa. Co wziąć na kolonie Wyspy Dzieci?  Sprawdź, mamy nadzieję, że nasze propozycje ułatwią Ci pakowanie. 

 1. Czapki lub inne nakrycie głowy (chustka) – na wypadek gdy jedna się zawsze gubi :).
 2. Kurtka lub płaszcz przeciwdeszczowy.
 3. Obuwie sportowe, najlepiej dwie pary, klapki.
 4. Ręczniki – w tym jeden z przeznaczeniem na plażę.
 5. Kosmetyczka, a w niej szczoteczka do zębów, szczotka do włosów, pasta, szampon, płyn do mycia ciała.
 6. Ubrania – pogoda w Polsce bywa kapryśna dlatego należy pamiętać aby zapakować dziecku zarówno ubrania na dni upalne jak i chłodne. Dobrze jest zapakować dzieciom o kilka sztuk garderoby więcej (w tym bielizny). Dobrze się bawimy więc dzieci się brudzą 😉.
 7. Strój kąpielowy – nawet jeśli na danym turnusie nie planujemy np. nadmorskich kąpieli to strój i tak się przydaje. Lubimy bawić się w mokre zabawy (bitwa balonowa, siatkówka ręcznikowa, zabawy w zraszaczach).
 8. Podręczny plecak przydatny na wycieczkach. Sugerujemy, aby był to plecak,  nie torba. Lubimy chodzić na piesze wycieczki, torba w tym przypadku się nie sprawdza.
 9. Latarka – na każdym turnusie organizujemy jedną grę wieczorną/nocną.
 10. Krem z filtrem oraz spray na komary/kleszcze.
 11. Kieszonkowe (kwota zależy od miejsca w które jedziemy), są turnusy, na których dzieci nie mają gdzie wydawać pieniędzy 😉.
 12. Książka i swoje ulubione zabawki – w rozsądnych ilościach 😉 . Z doświadczenia wiemy, że ulubione pluszaki są dobre na tęsknotki. 


Mamy nadzieję, że lista ta będzie przydatna podczas szykowania się do kolejnego wyjazdu. Jest jeszcze jedna istotna zasada. Ważne aby dziecko było obecne podczas pakowania aby miało świadomość tego co jest w jego  torbie/walizce. Dodatkowo proponujemy zrobić listę wszystkich spakowanych rzeczy oraz to co się da podpisać.

Na zakończenie turnusu Wyspy Dzieci robimy biuro rzeczy znalezionych, dzięki temu wszystkie rzeczy wracają do właścicieli 😊.