Aktywni Kreatywni

KOLONIE NA MAZURACH

To 10 dni niesamowitej przygody. Motywem przewodnim kolonii będzie rozwój potencjału, który drzemie w dzieciach. Wszystkim uczestnikom proponujemy udział w szeregu aktywności opartych na 3 ścieżkach: sportowej, kreatywnej i odkrywczej. Dzieci poprzez udział zajęciach uzyskają kolejne stopnie  wtajemniczenia, których zwieńczeniem będzie uzyskanie tytułu specjalisty. Podczas turnusu odbywać się będzie Rada Kolonii, na której to dzieci będą mogły wybierać część aktywności kolonijnych. Jeśli chcesz aby Twoje dziecko odkrywało swój potencjach w malowniczych okolicznościach przyrody to zapisz je już dziś!

TERMIN:

22.07 - 01.08.2023

KOSZT:

2700 zł

DLA KOGO:

Dzieci w wieku 6 -12 lat

GDZIE:

Holiday Resort Besia, Kolno

Koszt

Zgłoszenie do 31.03.2023 – 2.500,00 PLN / od osoby (dojazd autokarem spod Warszawy)
Zgłoszenie po 31.03.2023 – 2.700,00 PLN / od osoby (dojazd autokarem spod Warszawy)

Warunkiem rezerwacji miejsca na turnusie jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz wpłata zaliczki  wysokości 1500 zł.

Planowane elementy programu

Ścieżka sportowa

Rozwój zainteresowań aktywnością fizyczną. Rozwój następujących umiejętności ruchowych: celność, szybkość, skoczność, zwinność, wytrzymałość, zręczność. Dzieci poprzez udział w ćwiczeniach, grach sportowych, grach i zabawach zespołowych kształtować będą zasady gry fair play oraz poszerzać swoją wiedzę na temat sportu.

Ścieżka kreatywna

Rozwój dziecięcej wyobraźni i pomysłowości poprzez udział w projektach, zadaniach wymagających z jednej strony logicznego myślenia a z drugiej strony twórczej pracy uczestników. W trakcie zajęć skoncentrujemy się na projektach architektonicznych, przestrzennych oraz na tworzeniu gier planszowych. Przed uczestnikami wiele rozwojowych zadań opartych na idei „Odysei Umysłu”.

Ścieżka ciekawości świata

Zajęcia i gry oparte na poznawaniu fauny i flory, terenoznawstwa i orientacji w terenie. Dodatkowo ten blok poświęcimy na odkrywanie tajemnic kosmosu, otaczających nas zjawisk fizycznych oraz świata iluzji. Nie zabraknie zajęć rozwijających naturalną ciekawość świata u dzieci.

Dodatkowe Atrakcje

Wycieczka do Mrągowa

Wycieczka rowerowa

Śladami Leśnych Duchów - warmińskie legendy w Węgoju

Zapewniamy

atrakcyjne zajęcia, w tym:

MIEJSCE

Bęsia

ul. Bęsia 21, 11-311 Kolno

OŚRODEK WCZASOWY

Holiday Resort "Besia"

Jest wiele ciekawych miejsc dla dzieci, ale na szczególną uwagę zasługuje aktywna kolonia na Mazurach. Można liczyć na wspaniałą zabawę, piękne widoki, wypoczynek i różnorodne atrakcje. Piękne krajobrazy mazurskie wręcz zapierają dech w piersiach, tworzą je przede wszystkim rozległe jeziora i lasy. Każda pora roku będzie idealna na kreatywne kolonie na Mazurach. Zawsze można liczyć na unikalne atrakcje i ekscytujące przygody.

Dlaczego kreatywny obóz to idealna opcja dla twojego dziecka?
Kreatywny obóz na Mazurach wiąże się oczywiście z wyjazdem w nieznane, opuszczeniem domowego zacisza, ale jednocześnie dziecko ma okazję przeżyć niesamowite przygody. Niezwykle przyjemnie będzie wspominać czas spędzony w malowniczym miejscu. Można również poznać wiele ciekawych osób, zawrzeć nowe przyjaźnie. Dzielenie wspólnych pasji bardzo zbliża. Dzieci lubią przynależność do grupy, potrzebują przyjaciela, na którego mogą liczyć. Kolonia to również sposób na stanie się bardziej samodzielnym. Dziecko uczy się bycia odpowiedzialnym, podejmowania decyzji. Może również poczuć wolność. Aktywna kolonia to doskonały czas na oderwanie się od obowiązków szkolnych i domowych. Pozwala na zmianę otoczenia, odpoczęcie od rodziców.

Dziecko wróci do domu z cennymi wspomnieniami i szeregiem nowych pomysłów. Będzie zmotywowane do działania, zainspirowane. Kolonie poszerzają horyzonty. Umożliwiają odkrywanie nowych zainteresowań i hobby. Kolejną zaletą będzie doskonalenie umiejętności i nauczenie się czegoś zupełnie nowego. Można się odstresować, wypocząć i jednocześnie wspaniale bawić. Będzie to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż marnowanie czasu na siedzenie przed ekranem komputera przez wiele godzin. Przerwa szkolna idealnie nadaje się do tego, aby odkrywać nowe miejsca. Na Mazurach jest pięknie, panują warunki sprzyjają do przebywania na świeżym powietrzu i bycia aktywnym. Dzieci mogą obcować z niezwykłą fauną i florą. Kolonie na Mazurach są zorganizowane, o bezpieczeństwo podopiecznych dba wykwalifikowana kadra.