Dziecko z alergią na koloniach – jak się przygotować?

BLOG O KOLONIACH I OBOZACH

Kolonie i obozy, wyjazdy wakacyjne dla dzieci, to czas pełen radości, nowych doświadczeń i przygód. Dla rodziców dziecka z alergią, może to być jednak także źródło dodatkowych obaw. Czy organizatorzy zapewnią bezpieczne warunki dla alergika? Czy dziecko będzie mogło cieszyć się wyjazdem tak samo jak rówieśnicy? Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci przygotować się do wyjazdu dziecka z alergią na kolonie lub obóz.

1. Dobrze dobrany wyjazd, obóz młodzieżowy

Wybierając kolonię lub obóz, zwróć uwagę na warunki, które oferuje organizator. Ważne jest aby wybrać miejsce najlepszych obozów na kolonie letnie dla dzieci, które są dostosowane pod dzieci z alergią. Czy kuchnia jest przygotowana na przygotowywanie posiłków dla alergików? Czy jest możliwość izolacji od alergenów? Nie wahaj się zadać organizatorom wszelkich pytań dotyczących alergii dziecka. Od lat organizujemy kolonie letnie w których również uczestniczą dzieci z alergią. Wyspa Dzieci dba o wszystkich uczestników kolonii aby czuli się bezpiecznie.

2. Współpraca z organizatorem

Na pewno warto wcześniej skontaktować się z organizatorem (Wyspa Dzieci) i omówić indywidualne potrzeby dziecka. Przedstaw jego alergie, zasady postępowania w razie reakcji alergicznej oraz ewentualne leki, które powinno przyjmować. Im więcej informacji otrzymają, tym łatwiej będzie im zapewnić bezpieczeństwo Twojemu dziecku. Każdego dnia dzieci mają ustalane posiłki więc warto podać organizatorowi wszystkie szczegóły na temat co dziecko lubi jeść, co może a co nie.

3. Apteczka

Każde dziecko z alergią powinno mieć ze sobą apteczkę z niezbędnymi lekami. Powinna ona zawierać zarówno leki, które są przyjmowane na co dzień, jak i te, które są stosowane w razie nagłego ataku alergii. Pamiętaj, aby przed wyjazdem sprawdzić daty ważności wszystkich leków.

4. Identyfikacja medyczna

Bardzo pomocne może być też posiadanie identyfikacji medycznej, tzw. med ID. Może to być bransoletka, naszyjnik lub karta, na której znajdują się najważniejsze informacje o alergii dziecka oraz o tym, co zrobić w razie ataku.

5. Edukacja dziecka

Dziecko z alergią powinno znać swoją alergię i wiedzieć, jak na nią reagować. Powinno znać nazwy swoich alergenów, umieć zidentyfikować je w jedzeniu czy środowisku i wiedzieć, jakie są objawy reakcji alergicznej. Powinno też wiedzieć, jak poprosić o pomoc i jak korzystać z leków.

Podsumowując, wyjazd dziecka z alergią na kolonie wymaga dodatkowego przygotowania i uwagi. Pamiętaj jednak, że przy odpowiednim wsparciu dzieci z alergią mogą uczestniczyć w koloniach, bez obaw rodziców i opiekunów. Aktywne obozy (obóz przygodowy, obóz sportowy, kolonie tematyczne) dla najmłodszych dzieci to niezapomniane wakacje. Obóz letni zapewnia dobrą zabawę w każdy dzień koloni i sprawia, ze aktywne obozy dają niezapomnianą przygodę.

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Social Media

Social Media

O NAS

Zobacz galerię

Najpopularniejsze wpisy

Bądź na bieżąco

Zapisz się na nasz Newsletter

Zero spamu, tylko informacje o naszych nowych koloniach.

Kategorie