Mali Detektywi

KOLONIE BLISKO WARSZAWY

Czy Twoje dziecko uwielbia łamigłówki, detektywistyczne zagadki i niebanalne przygody? Nasz program „Mali Detektywi” został stworzony specjalnie dla małych odkrywców, którzy kochają logiczne myślenie i są gotowi na fascynujące wyzwania.

Zapewniamy niezapomniane przygody, rozwijamy umiejętności detektywistycznego śledztwa, ćwiczymy logiczne myślenie, spostrzegawczość i zdolność rozwiązywania problemów. Nasz program oparty jest na fascynujących przygodach Lassego i Mai, bohaterów bestsellerów Wydawnictwa Zakamarki.

Dołącz do naszej detektywistycznej ekipy i pozwól swojemu dziecku wkroczyć w świat pełen zagadek, tajemnic i niekończących się przygód! Zapisz je już teraz na wyjątkowy turnus, gdzie nauka staje się przygodą. Razem odkrywamy więcej! 🔍

TERMIN:

07 - 13.07.2024

KOSZT:

2150 zł

DLA KOGO:

Dzieci w wieku 6-10 lat

GDZIE:

OŚRODEK REKREACYJNO - WYPOCZYNKOWY MIÓD LAWENDA

Koszt

Zgłoszenie do 31.03.2024 – 1.950,00 PLN / od osoby (dojazd we własnym zakresie)
Zgłoszenie po 31.03.2024 – 2.150,00 PLN / od osoby (dojazd we własnym zakresie)

Warunkiem rezerwacji miejsca na turnusie jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz wpłata zaliczki  wysokości 1500 zł.

Planowane elementy programu

Spotkanie z sławnymi detektywami

takimi jak: Lasse i Maja, Sherlock Holmes, Inspektor Gadżet, Detektyw Pozytywka

Olimpiada sportowa

W duchu pozytywnej rywalizacji

Gra nocna

na tropie spadających gwiazd

Uczestnictwo w szkole detektywów

ćwiczenie metody pracy śledczej, badanie i zabezpieczanie śladów, zbieranie odcisków palców, zbieranie poszlak

Plener malarski

odkrywanie w sobie wrażliwości na sztukę oraz artystyczną duszę

Wielki Test Detektywistyczny

sprawdzenie zdobytej wiedzy

Dyskoteka

Dzień talentów

szukanie swoich mocnych stron, dla chętnych prezentowanie swoich wyjątkowych umiejętności

Gra detektywistyczna

Poszukiwanie skradzionych dzieł sztuki

Ognisko

wieczór opowieści

Piesze wędrówki

Rozwiązywanie spraw detektywistycznych

zagadek logicznych, łamigłówek

Atrakcje Specjalne

Kolonijne SPA

Wycieczka do leśnego zespołu rekreacyjno - edukacyjnego Amonit

Zajęcia z photonami

Zapewniamy

atrakcyjne zajęcia, w tym:

MIEJSCE

Miód Lawenda

Biardy 40, 21-400 Łuków

OŚRODEK

Ośrodek rekreacyjno-wypoczynkowy Miód Lawenda

Choć daleko jeszcze do lata i wakacji, to jednak początek roku jest doskonałym momentem na to, aby zacząć planować wyjazdy dla dzieci. Wielu rodziców zastanawia się nad tym, czy dobrym pomysłem będzie kolonia nad morzem. Z jakimi korzyściami dla maluchów i rodziców wiąże się taki wyjazd?

Przyjaźnie na całe życie
Jaki jest najważniejszy powód, dla którego warto zdecydować się na wysłanie dziecka na obóz nad morzem? Jak się okazuje, jest to idealna okazja, aby dzieciaki świetnie spędziły czas, lecz przede wszystkim poznawały swoich rówieśników i nawiązywały nowe znajomości. Z racji tego, że dzieci biorąc udział w wielu aktywnościach i ciekawych zajęciach, możliwe jest wytworzenie się między nimi silnych więzi, często na całe życie.
Oczywiście wyjazd na letnią kolonię to również możliwość znacznego rozwinięcia się dziecka. Maluch może nauczy się asertywności, zyska pewność siebie, a także otwartość na drugiego człowieka. Poznawanie świata bez udziału rodziców sprawia, że dziecko znacznie lepiej i szybciej rozwija swoje zdolności interpersonalne.

Atrakcyjne zajęcia
Kluczową sprawą podczas wybierania letniego obozu jest to, aby dziecko się na nim nie nudziło i żeby spędzało czas w atrakcyjny sposób. Z tego też powodu pamiętać trzeba o tym, że letnia kolonia może przybierać różne postacie. Jakie są więc najpopularniejsze tematyczne kolonie dla dzieci nad morzem?
Doskonałym pomysłem jest kolonia realizowana na sportowo. W czasie takiego obozu dzieci będą miały do wyboru różne zajęcia sportowe, podczas których nie tylko będą mogły miło spędzać czas na grach i zabawach, lecz również nauczyć się wielu przydatnych umiejętności, czyli np. pływania.
Inną ciekawą propozycją jest kolonia survivalowa. Jest to połączenie wypoczynku ze zdobywaniem przydatnych umiejętności natury militarnej i pozwalającej przetrwać w trudnych warunkach. Wiele dzieci ceni sobie tego typu zajęcia z powodu ich oryginalnego i bardzo interesującego charakteru, który trudno jest odtworzyć, spędzając wakacje w mieście.