MALI DETEKTYWI

To będzie 10 dni pełne wrażeń! Wyspa Dzieci zaprasza na prawdziwą, morską przygodę. Jeśli lubisz aktywnie spędzać czas, a dodatkowo piasek i woda to Twoje żywioły to znak, że ten wyjazd jest właśnie dla Ciebie. Nie zabraknie morskich opowieści, zajęć kreatywnych, a przede wszystkim zabawy na świeżym powietrzu. To będą wyjątkowe kolonie!

TERMIN:

17 – 24.07.2022

DLA KOGO:

Dzieci w wieku 6-10 lat

GDZIE:

Cierszewo

Koszt

Zgłoszenie do 31.03.2022  

(dojazd na miejsce we własnym zakresie)

Wyżywienie:

4 posiłki dziennie (śniadanie,
obiad, podwieczorek, kolacja)

Kadra/Bezpieczeństwo:

Wykwalifikowana kadra i najwyższa dbałość o bezpieczeństwo to dla nas
priorytety. Wszystkie turnusy zgłoszone są do Kuratorium Oświaty.
Współpracujący z nami wychowawcy sprawują opiekę nad dziećmi przez
24 godziny na dobę.

Planowane elementy programu

  • Agencja detektywistyczna od A do Z: założenie kartotek, opisywanie spraw, dowodów;
  • Spotkanie ze sławnymi detektywami takimi jak: Lasse i Maja, Sherlock Holmes, Inspektor Gadżet, Detektyw Pozytywka;
  • Uczestnictwo w szkole detektywów, podczas której będziemy ćwiczyć metody pracy śledczej, badanie i zabezpieczanie śladów, zbieranie odcisków palców, pracę z mikroskopem i lupą, zbieranie poszlak, nauczymy się tajnego pisma, kodowania ważnych informacji – szyfrów;
  • Rozwiązywanie spraw detektywistycznych, zagadek logicznych, łamigłówek;
  • Wielki Test Detektywistyczny, podczas którego każdy młody agent sprawdzi zdobytą wiedzę;
  • Ćwiczenia wzmacniające koncentrację, spostrzegawczość, dokładność, kojarzenie faktów, maskowanie się i skradanie.
  • Gra detektywistyczna: Poszukiwanie skradzionych dzieł sztuki;
  • Nauka przydatnych w pracy detektywa narzędzi takich jak np. alfabet Morsa, zbieranie danych, tworzenie rysopisów, zbieranie odcisków palców i wiele innych.
  • wycieczka do zoo
  • wycieczka na basen

Zapewniamy

atrakcyjne zajęcia, w tym:

Wysłanie dziecka na kolonię to świetny pomysł. Jest to świetna forma spędzenia wakacji, która przynosi bardzo dużo korzyści dla pociechy. Organizowane są różnego typu kolonie dla dzieci. Oferta firm jest szeroka, dlatego każdy rodzic dobierze coś idealnego dla swojego dziecka.

Dlaczego wysłanie dziecka na kolonię to dobry pomysł?

Kolonie to idealna okazja dla dziecka, żeby nauczyło się radzić sobie w nowych sytuacjach, poza swym domem i bez rodziców. Pociechy uczą się podejmowania decyzji, planowania czasu oraz organizowania swego życia codziennego. Do tego nauczą się też samodzielnego rozwiązywania problemów. Wszystkie te umiejętności przydadzą się także w życiu dorosłym. Co istotne, dziecko pozna też nowe osoby. Obozy wakacyjne związane są z tym że pociecha zakoleguje się z nowo poznanymi rówieśnikami. Nierzadko są to dzieci z różnych części kraju czy świata. Tego typu spotkania sprzyjają nawiązywaniu nowych przyjaźni czy poznania odmiennych zwyczajów. Kolejną ważną kwestią jest to, że podczas kolonii dziecko uczy się komunikacji i współpracy z innymi ludźmi. Przede wszystkim obozy dla dzieci zapewniają aktywny wypoczynek. Organizowane są różnego typu zajęcia. Ze świetnej kolonii dziecko będzie miało wspomnienia na całe życie.

Kolonie sportowe – dlaczego są tak popularne?

Zdecydowanie najpopularniejsze są kolonie sportowe. Są one uwielbiane przez dzieci w różnym wieku. Kolonie tego typu to wyjątkowa forma wakacyjnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży interesujących się różnymi dziedzinami sportu. Co więcej, taki obóz organizowany jest w różnych miejscach w kraju i za granicą. Oferowany jest nie tylko aktywny wypoczynek, ale też możliwość rozwijania swych umiejętności sportowych. Najlepiej dziecko wysłać na kolonię sportową organizowaną przez uznaną firmę. Dzięki temu można być spokojnym o bezpieczeństwo pociechy. Dobrze zorganizowana kolonia sportowa z pewnością pozostanie na długo w pamięci dziecka. Dlatego zawsze warto starannie dobierać firmę organizującą taki obóz. Uznane przedsiębiorstwa zatrudniają wyłącznie najlepszej klasy opiekunów.