Na Szlaku Dobrej Zabawy!

KOLONIE DLA DZIECI

Chcesz aby Twoje dziecko spędziło w trakcie wakacji jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu? Marzysz aby kolonie były miejscem na którym dziecko nauczy się samodzielności i wróci do domu z uśmiechem na twarzy? Ten wyjazd jest właśnie dla niego! 🙂 Koloniści wędrując po przygodowym szlaku będą mieli okazję poznać różne aktywności – jak podczas przygody przystało! A to wszystko okraszone opowieściami o legendach świętokrzyskich… Dla miłośników zwierząt na terenie Ośrodka czekać będą niektóre gatunki w mini ZOO. Nie zabraknie zabaw na świeżym powietrzu, ogniska z pieczonymi kiełbaskami, gier zespołowych i zajęć kreatywnych. To będą wyjątkowe kolonie!

TERMIN:

25.06 – 05.07.2023

KOSZT:

2700 zł

DLA KOGO:

Dzieci w wieku 6-12 lat

GDZIE:

OW Jodełka, Św Katarzyna

Koszt

Zgłoszenie do 31.03.2023 – 2.500,00 PLN / od osoby (dojazd autokarem spod Warszawy)
Zgłoszenie po 31.03.2023 – 2.700,00 PLN / od osoby (dojazd autokarem spod Warszawy)

Warunkiem rezerwacji miejsca na turnusie jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz wpłata zaliczki  wysokości 1500 zł.

Planowane elementy programu

Ognisko

Wieczór opowieści i legend świętokrzyskich

Zajęcia kreatywne

Między innymi tworzenie unikatowych skarbów

Mini ZOO

Wraz z możliwością karmienia zwierząt i ich lepszego poznania

Gra trenowa

Bronimy zamkowych murów! 🙂

Dyskoteka

Zbójnicka potańcówka

Wieczór gier planszowych

Piesze wędrówki

Poznawanie okolicznej flory i fauny

Kolonijne kino

Wieczór filmowy

Olimpiada sportowa

W duchu pozytywnej rywalizacji

Dzień artystów

Odkrywanie swoich talentów i wrażliwości na wszelkiego rodzaju sztukę

Gra nocna

Poszukiwanie świętokrzyskich dobrych duszków

Dodatkowe Atrakcje

Zajęcia edukacyjne w Muzeum Minerałów i Skamieniałości

Warsztaty ceramiczne

Wycieczka piesza do Świętokrzyskiego Parku Narodowego

Wycieczka do parku rozrywki „Sabat Krajno”

Zapewniamy

atrakcyjne zajęcia, w tym:

MIEJSCE

Święta Katarzyna

ul. Kielecka 3, 26-010 Święta Katarzyna

OŚRODEK WCZASOWY

Ośrodek Wypoczynkowy Jodełka

Lato jest długo wyczekiwane nie tylko przez dorosłych, lecz przede wszystkim przez dzieci. Czas wolny od szkoły warto im jednak odpowiednio zagospodarować, aby nie spędziły go przed komputerem. Doskonałym pomysłem okazują się zorganizowane wyjazdy wakacyjne dla dzieci.

Nowe znajomości

Choć dzieci spędzają każdego dnia wiele czasu ze swoimi rówieśnikami, to jednak zawsze przebywają w zamkniętym gronie, które ogranicza się do jednej klasy. Wakacyjny obóz dla dzieci jest w stanie to diametralnie zmienić.
Dzięki temu, że dziecko będzie przebywało z nowymi, nieznanymi sobie zupełnie dziećmi, będzie mogło zawrzeć całkowicie nowe znajomości. W młodym wieku jest to niezwykle istotne, ponieważ pozwala wykształcić odpowiednie umiejętności społeczne, lecz także po prostu zrodzić przyjaźnie na całe życie. Zupełnie bowiem inaczej zawiązują się więzi przyjaźni w szkole, a inaczej podczas wakacji w nowym środowisku.

Poszerzanie horyzontów

Kolejną bardzo ważną zaletą płynącą z wyjazdu na kolonie dla dzieci, jest możliwość poszerzenia horyzontów maluchów. Co to dokładnie oznacza? Dziecko każdego dnia w szkole, lecz również w domu, zamknięte jest w pewnych ramach, które z góry zostały na nie nałożone lub też samo się w nich zamknęło. Kontakt z innymi nieznajomymi ludźmi, a także robienie nowych rzeczy w postaci np. zdobywania nowych umiejętności jest w stanie zmienić na lepsze każde dziecko. Dzięki takim wyjazdom maluch może odkryć w sobie zupełnie nowe pasje i być może nawet ukierunkować na nich swoje dalsze życie.

Nauka samodzielności

Jaka jest zdecydowanie najważniejsza zaleta wyjazdów na kolonie z punktu widzenia dziecka? Nie da się ukryć, że jest nią brak rodziców. Oznacza to nie tylko wolność i możliwość robienia wielu nowych rzeczy bez patrzący na ręce rodziców, lecz przede wszystkim szansę na usamodzielnienie się. Wielu rodziców zauważa znaczącą różnicę na plus w zachowaniu dziecka po powrocie z kolonii. Maluchy staja się niezależne, zorganizowane, odważne, a także odpowiedzialne.