Tropiciele Przygód!


KOLONIE W GÓRACH

 

Czy marzysz o tym, by Twoje dziecko spędziło wakacje w epickim stylu? Mamy dla niego propozycję, która zapewni pełną dawkę emocji i niezapomnianych przeżyć! Tropiciele Przygód to kolonie stworzone dla małych poszukiwaczy przygód, którzy pragną eksplorować świat na łonie natury.

W ciągu tygodnia nasi mali koloniści wyruszą na szlaki Gór Świętokrzyskich, odkrywając zakątki uznane za prawdziwe skarby natury. Aktywności sportowe, artystyczne oraz lekcje sztuki kamuflażu sprawią, że każde dziecko stanie się prawdziwym Tropicielem Przygód!

A to jeszcze nie koniec! Mini ZOO na terenie ośrodka to raj dla miłośników zwierząt. Zabawy na świeżym powietrzu, ogniska z pieczonymi kiełbaskami, gry zespołowe i zajęcia kreatywne – to wszystko okraszone tajemniczymi legendami Świętokrzyskich. Oczekuje Was wyjątkowy tydzień, pełen niezapomnianych przygód!

Nie zwlekaj! Zarezerwuj miejsce dla swojego małego odkrywcy już teraz i pozwól mu doświadczyć wakacyjnej przygody życia! 🚀🌳

TERMIN:

21.07 – 27.07.2024

KOSZT:

2 450 zł

DLA KOGO:

Dzieci w wieku 6-12 lat

GDZIE:

OW Jodełka, Św Katarzyna

Koszt

Zgłoszenie do 31.03.2024 – 2.250,00 PLN / od osoby (dojazd autokarem z Warszawy)
Zgłoszenie po 31.03.2024 – 2.450,00 PLN / od osoby (dojazd autokarem z Warszawy)

Warunkiem rezerwacji miejsca na turnusie jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz wpłata zaliczki  wysokości 1500 zł.

Planowane elementy programu

Ognisko

Wieczór opowieści i legend świętokrzyskich

Zajęcia kreatywne

Między innymi Street Art, czyli Jarmark Cudów

Mini ZOO

Wraz z możliwością karmienia zwierząt i ich lepszego poznania

Gra trenowa

Poszukiwacze Przygód

Dyskoteka

Zbójnicka potańcówka

Quiz przygodowy

Piesze wędrówki

Poznawanie okolicznej flory i fauny

Kolonijne kino

Wieczór filmowy

Olimpiada sportowa

W duchu pozytywnej rywalizacji

Dzień talentów

Odkrywanie swoich talentów i wrażliwości na wszelkiego rodzaju sztukę

Gra nocna

Poszukiwanie świętokrzyskich dobrych duszków

Podchody z Sherlock’iem Holmes’em

oraz sztuka kamuflażu

Atrakcje Specjalne

Zajęcia edukacyjne w Muzeum Minerałów i Skamieniałości

Mini ZOO i karmienie koni

Wycieczka piesza do Świętokrzyskiego Parku Narodowego

Wycieczka do parku rozrywki „Sabat Krajno”

Zapewniamy

atrakcyjne zajęcia, w tym:

MIEJSCE

Święta Katarzyna

ul. Kielecka 3, 26-010 Święta Katarzyna

OŚRODEK WCZASOWY

Ośrodek Wypoczynkowy Jodełka

Lato jest długo wyczekiwane nie tylko przez dorosłych, lecz przede wszystkim przez dzieci. Czas wolny od szkoły warto im jednak odpowiednio zagospodarować, aby nie spędziły go przed komputerem. Doskonałym pomysłem okazują się zorganizowane wyjazdy wakacyjne dla dzieci.

Nowe znajomości

Choć dzieci spędzają każdego dnia wiele czasu ze swoimi rówieśnikami, to jednak zawsze przebywają w zamkniętym gronie, które ogranicza się do jednej klasy. Wakacyjny obóz dla dzieci jest w stanie to diametralnie zmienić.
Dzięki temu, że dziecko będzie przebywało z nowymi, nieznanymi sobie zupełnie dziećmi, będzie mogło zawrzeć całkowicie nowe znajomości. W młodym wieku jest to niezwykle istotne, ponieważ pozwala wykształcić odpowiednie umiejętności społeczne, lecz także po prostu zrodzić przyjaźnie na całe życie. Zupełnie bowiem inaczej zawiązują się więzi przyjaźni w szkole, a inaczej podczas wakacji w nowym środowisku.

Poszerzanie horyzontów

Kolejną bardzo ważną zaletą płynącą z wyjazdu na kolonie dla dzieci, jest możliwość poszerzenia horyzontów maluchów. Co to dokładnie oznacza? Dziecko każdego dnia w szkole, lecz również w domu, zamknięte jest w pewnych ramach, które z góry zostały na nie nałożone lub też samo się w nich zamknęło. Kontakt z innymi nieznajomymi ludźmi, a także robienie nowych rzeczy w postaci np. zdobywania nowych umiejętności jest w stanie zmienić na lepsze każde dziecko. Dzięki takim wyjazdom maluch może odkryć w sobie zupełnie nowe pasje i być może nawet ukierunkować na nich swoje dalsze życie.

Nauka samodzielności

Jaka jest zdecydowanie najważniejsza zaleta wyjazdów na kolonie z punktu widzenia dziecka? Nie da się ukryć, że jest nią brak rodziców. Oznacza to nie tylko wolność i możliwość robienia wielu nowych rzeczy bez patrzący na ręce rodziców, lecz przede wszystkim szansę na usamodzielnienie się. Wielu rodziców zauważa znaczącą różnicę na plus w zachowaniu dziecka po powrocie z kolonii. Maluchy staja się niezależne, zorganizowane, odważne, a także odpowiedzialne.