TROPICIELE PRZYGÓD

To idealne kolonie dla dzieci żądnych wrażeń. Podczas tego tygodnia
uczestnicy odkryją w sobie ducha detektywistycznego, a oprócz tego
lepiej poznają otaczający ich świat. Nie zabraknie aktywności
sportowych oraz artystycznych. Dzieci poznają również sztukę
kamuflażu, a na koniec każdy przejdzie test na Tropiciela Przygód. To
będą wyjątkowe kolonie!

TERMIN:

27.06 - 04.07.2021

DLA KOGO:

Dzieci w wieku 6-10 lat

GDZIE:

Cierszewo

Informacje​

Zgłoszenie do 31.03.2021
(dojazd na miejsce we własnym zakresie)

Wyżywienie:

4 posiłki dziennie (śniadanie,
obiad, podwieczorek, kolacja)

Kadra/Bezpieczeństwo:

Wykwalifikowana kadra i najwyższa dbałość o bezpieczeństwo to dla nas priorytety.
Wszystkie turnusy zgłoszone są do Kuratorium Oświaty.
Współpracujący z nami wychowawcy sprawują opiekę nad dziećmi przez 24 godziny
na dobę.

Planowane elementy programu

Dużo aktywności fizycznej

W duchu pozytywnej rywalizacji

Odkryj w sobie Detektywa

poszukiwanie zaginionego skarbu

Sztuka kamuflarzu

test na Tropiciela Przygód

Zapewniamy

atrakcyjne zajęcia, w tym:

Na wiele sposobów można spożytkować wakacje, czyli odpoczynek po długim i stresującym roku szkolnym. Niestety rodzice nie zawsze mają czas, żeby zagwarantować swoim dzieciom odpowiednią ilość atrakcji w sezonie wakacyjnym. Dlatego dobrym rozwiązaniem są kolonie dla dzieci, które zdecydowanie uczą samodzielności.

Wyjazd na kolonie

Według powszechnej opinii udział dzieci w obozach i koloniach przynosi same korzyści dla ich ogólnego rozwoju. Nie ulega wątpliwości, że kolonie to idealne miejsce do poszukiwania nowych zainteresowań. Dostępne są również tematyczne kolonie, dlatego każdy może znaleźć coś dopasowanego do swoich preferencji. W trakcie kolonii dziecko może poznać nowych przyjaciół. Jeśli przyjaźń jest dobrze pielęgnowana to może przetrwać nawet do końca życia. Tym bardziej jest to łatwe w erze Internetu, ponieważ mamy nieograniczone możliwości utrzymywania kontaktów. Bardzo ważną częścią każdego wyjazdu są niesamowite wspomnienia. Trafnie wskazuje się, że ogromna jest ilość atrakcji, która czeka na uczestników na takich koloniach i obozach.

Zalety kolonii dla dzieci

Wakacje się kiedyś skończą i dzieci będą musiały wrócić do szkoły, ale to co zostanie to wspomnienia i uśmiech na twarzy. Jednak obozy dla dzieci to nie tylko sama zabawa. Są to również rutynowe obowiązki, czyli poranna i wieczorna toaleta oraz utrzymywanie czystości w pokojach. Dzięki temu maluchy uczą się odpowiedzialności oraz samodzielności. Uczą się również współpracy w zespole i pracy z zegarkiem, ponieważ mają zaplanowany cały harmonogram dnia. Opiekę nad młodymi kolonistami sprawuje doświadczona kadra pedagogiczna. Emocje związane z rozłąką z rodzicami to kolejny etap, który należy przezwyciężyć na koloniach. Młode osoby potrzebują przeważnie kilku dni, żeby się zaadaptować w nowym miejscu. Ważną rolę odgrywa wtedy współpraca pomiędzy rodzicami a kadrą pedagogiczną. Chodzi przede wszystkim o to, żeby uczestnik przyzwyczaił się do nowego otoczenia i dobrze się bawił. Teraz wiesz już, jakie zalety mają wyjazdy wakacyjne dla dzieci i młodzieży.