Jak wybrać najlepszy obóz dla swojego dziecka

BLOG O KOLONIACH I OBOZACH

Rodzice zaczynają planowanie wakacji w okolicy nowego roku. Wtedy też myślą nad urlopem, wyjazdem rodzinnym oraz kolonią dla dzieci. Nierzadko jest to spore wyzwanie, w szczególności gdy posyłamy dziecko na kolonie letnie po raz pierwszy. Jak wybrać najlepszą ofertę w gąszczu innych? Czym kierować się podczas wyboru? Mamy nadzieję, że ten artykuł pomoże podjąć odpowiednią decyzję. 😊

  1. Miejsce na obozy dla dzieci

Drogi rodzicu, porozmawiaj ze swoim dzieckiem gdzie chciałby jechać na wakacje. Opowiedz mu o różnicach wynikających z pojechania w góry, nad morze czy nad jezioro. Opowiedz o możliwości pojechania na kolonie bliżej domu jeśli czujesz, że na dalsze wyjazdy jeszcze przyjdzie pora. Często obawą dla najmłodszych dzieci jest wyjazd na kolonie letnie daleko od domu, dlatego warto przejrzeć ofertę i wybrać obóz bliżej miejsca zamieszkania.

  1. Temat przewodni- kolonie tematyczne

Kolonie tematyczne cieszą się dużą popularnością i są coraz częściej spotykane w ofercie wyjazdowej biur podróży czy firm turystycznych. Określają one co będzie się działo na danym wyjeździe. Są biura podróży oferujące te same tematy co roku, są też takie jak Wyspa Dzieci, które zmieniają ofertę tak, aby dzieci jeżdżące na wyjazdy przez kilka lat, mogły poznać coś nowego. Organizujemy kolonie pełne atrakcji nawet dla najmłodszych uczestników czy obozy młodzieżowe ( kolonie sportowe, kolonie survivalowe). Temat wyjazdu określa co będzie się na nim działo, może to być np. sportowe wyzwanie, mali detektywi czy wyspa baśni i bajek. Dobre biuro podróży na pewno szeroko opisze program wyjazdu tak, aby rodzic podczas podejmowania decyzji miał jak najwięcej informacji. Ważne jest dokonanie wyboru tematyki wyjazdu razem z dzieckiem, można wtedy połączyć przyjemne z pożytecznym.

  1. Zainteresowania dziecka

Wyjazd kolonijny ma być przyjemnością, dlatego istotne jest, aby trafiał w dziecięcy gust. Na pierwszym miejscu postawny zainteresowania dziecka. Ciężko oczekiwać, żeby dziecko które nie lub smerfów dobrze bawiło się na obozie w smerfowej wiosce. Tak samo w przypadku innych aktywności. Jeśli kolonia jest taneczna, a dziecko nie lubi tańczyć to również nie będzie to dobry pomysł. W momencie, gdy Twoje dziecko nie ma jeszcze sprecyzowanych zainteresowań warto zaproponować dziecku wyjazd ogólnorozwojowy bez nacisku np. na taniec, sport, sztukę. Dużą popularnością cieszą się kolonie tematyczne, kolonie sportowe czy obóz survivalowy dla dzieci, które lubią wyzwania. Właśnie takie wyjazdy oferuje Wyspa Dzieci. Organizujemy kolonie i obozy dla dzieci i młodzieży w górach, nad morzem, na Mazurach zapewniając dzieciom moc atrakcji i zabawy tak aby wakacyjna przygoda na długo pozostała w ich pamięci.

  1. Razem czy osobno na obozy dla dzieci

Wybierając kolonie należy porozmawiać z dzieckiem czy chce jechać samo czy z rodzeństwem, bądź kolega/koleżanką. Wtedy też ważne jest, aby wziąć pod uwagę zainteresowania również i drugiego dziecka. Na pierwszym wyjedzie trochę łatwiej jest dzieciom, które pojadą z kimś znajomym. W Wyspie Dzieci rodzice mogą zgłaszać chęć zakwaterowania rodzeństwa/przyjaciół  w jednym pokoju. Takie prośby zawsze respektujemy.

  1. Kontakt z organizatorem

W przypadku pytań warto porozmawiać z organizatorem wypoczynku. Dzięki temu upewnimy się, że podejmujemy słuszną decyzję, a nasze dziecko powierzamy w dobre ręce 😊.

Te pięć tipów powinno ułatwić podjęcie dobrej, kolonijnej decyzji. Udane kolonie to dla dziecka niezapomniana przygoda i wspomnienia na długie lata i nierzadko przyjaźnie do końca życia 😊.

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Social Media

Social Media

O NAS

Zobacz galerię

Najpopularniejsze wpisy

Bądź na bieżąco

Zapisz się na nasz Newsletter

Zero spamu, tylko informacje o naszych nowych koloniach.

Kategorie