Najczęściej zadawane pytania

Przydatne informacje o naszych koloniach i obozach.

Wszystkie wypoczynki zgłaszamy do Kuratorium Oświaty. Wyspa Dzieci jest licencjonowanym organizatorem turystyki.

Na gotowość dziecka na pierwszy wyjazd bez rodziców składa się wiele czynników. Jako organizator z wieloletnim doświadczeniem nie jesteśmy w stanie jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Na pewno ogromne znaczenie ma fakt czy dziecko chce jechać na kolonie. Ważna jest rozmowa i odpowiednie przygotowanie dziecka do pierwszego wyjazdu. Jeśli tęsknimy to znaczy, że kochamy, grunt żeby potrafić poradzić sobie ze smutkami wynikającymi z tęsknoty. Nasza kadra kolonijna doskonale radzi sobie z tego typu wyzwaniami. Nasi wychowawcy mają w sobie bardzo dużo empatii. Jeśli chcesz skonsultować czy Twoje dziecko jest gotowe na samodzielny wyjazd napisz do nas lub zadzwoń. 

Na wyjazdach Wyspy Dzieci stawiamy na indywidualne podejście do każdego uczestnika. Dlatego też do każdego pokoju przedzielony jest wychowawca, który jest opiekunem pokoju. Co to oznacza? Jest to osoba, która dba o to aby dzieci się dobrze razem czuły, pomaga w czynnościach z którymi uczestnicy mogą mieć problem (np. czesanie długich włosów). Opiekun ten opowiada o tym co się będzie działo, pomaga wybrać strój odpowiedni do pogody. Jednak najważniejsza rzecz dzieje się wieczorem 😊. Wychowawca przychodzi codziennie przed spaniem i czyta dzieciom bajkę lub opowiada historię. Jest to też czas na wieczorne pogaduchy. Dzieci naprawdę to uwielbiają 😊

Tak, przed wakacjami organizujemy spotkanie dla rodziców w formie online (nie jest ono obowiązkowe). W trakcie jego trwania opowiadamy o programie, zasadach i wszystkich ważnych kolonijnych sprawach. Jest też czas na zadawanie pytań. Zazwyczaj organizujemy jeszcze drugie spotkanie w połowie wakacji. Wiemy, że nie każdy jest w stanie połączyć się na spotkanie w podanym przez nas terminie, dlatego też wysyłamy wszystkim rodzicom maila z prezentacją i wszystkimi szczegółami.