Najczęściej zadawane pytania

Przydatne informacje o naszych koloniach i obozach.

Odpowiedź: Lista rzeczy do spakowania może się nieco różnić w zależności od turnusu. Przed każdym wyjazdem wysyłamy rodzicom prezentację, w której znajduje się m. in. lista rzeczy do spakowania.

Na gotowość dziecka na pierwszy wyjazd bez rodziców składa się wiele czynników. Jako organizator z wieloletnim doświadczeniem nie jesteśmy w stanie jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Na pewno ogromne znaczenie ma fakt czy dziecko chce jechać na kolonie. Ważna jest rozmowa i odpowiednie przygotowanie dziecka do pierwszego wyjazdu. Jeśli tęsknimy to znaczy, że kochamy, grunt żeby potrafić poradzić sobie ze smutkami wynikającymi z tęsknoty. Nasza kadra kolonijna doskonale radzi sobie z tego typu wyzwaniami. Nasi wychowawcy mają w sobie bardzo dużo empatii. Jeśli chcesz skonsultować czy Twoje dziecko jest gotowe na samodzielny wyjazd napisz do nas lub zadzwoń. 

Tak, przed wakacjami organizujemy spotkanie dla rodziców w formie online (nie jest ono obowiązkowe). W trakcie jego trwania opowiadamy o programie, zasadach i wszystkich ważnych kolonijnych sprawach. Jest też czas na zadawanie pytań. Zazwyczaj organizujemy jeszcze drugie spotkanie w połowie wakacji. Wiemy, że nie każdy jest w stanie połączyć się na spotkanie w podanym przez nas terminie, dlatego też wysyłamy wszystkim rodzicom maila z prezentacją i wszystkimi szczegółami.