Najczęściej zadawane pytania

Przydatne informacje o naszych koloniach i obozach.

Tak, przed wakacjami organizujemy spotkanie dla rodziców w formie online (nie jest ono obowiązkowe). W trakcie jego trwania opowiadamy o programie, zasadach i wszystkich ważnych kolonijnych sprawach. Jest też czas na zadawanie pytań. Zazwyczaj organizujemy jeszcze drugie spotkanie w połowie wakacji. Wiemy, że nie każdy jest w stanie połączyć się na spotkanie w podanym przez nas terminie, dlatego też wysyłamy wszystkim rodzicom maila z prezentacją i wszystkimi szczegółami.

Odpowiedź: Lista rzeczy do spakowania może się nieco różnić w zależności od turnusu. Przed każdym wyjazdem wysyłamy rodzicom prezentację, w której znajduje się m. in. lista rzeczy do spakowania.
Odpowiedź: Tak, mamy praktykę, że każdy wychowawca jest tzw. „opiekunem pokoju” dla dwóch lub trzech pokoi (w zależności od liczebności dzieci w danym pokoju). Rola ta oznacza, że dany wychowawca najczęściej odwiedza „swoje” dzieci w pokojach, aby np. rano, aby pomóc dziewczynkom uczesać włosy czy wieczorem porozmawiać z kolonistami, gdy leżą już w łóżkach. Podczas kolonii staramy się tworzyć rytuały, m. in. wprowadzając stałe elementy w ciągu dnia czy wyznaczając właśnie opiekuna pokoju, aby dzieci czuły się bezpiecznie. Rodzice także, gdy mają jakieś pytania wiedzą, że w pierwszej kolejności o swoje dziecko należy zapytać opiekuna pokoju.

Oczywiście, dzieci mogą być razem w pokoju. Prosimy informować o tym, że dzieci jadą z kolegą lub koleżanką  podczas wypełniania formularza zgłoszeniowego, bądź drogą mailową pisząc wiadomość na biuro@wyspadzieci.pl. Jedyne zastrzeżenie jest takie, że w jednym pokoju mogą być chłopcy z chłopcami, a dziewczynki z dziewczynkami. 

Kolonie Wyspy Dzieci są tematyczne, każdy turnus ma swój program, który jest dopracowywany z całą kadrą. Dlatego też każdy wyjazd nawet o tym samym temacie jest inny. Częścią wspólną dla wszystkich turnusów jest ramowy plan dnia, który przedstawiamy poniżej.

8.00 – pobudka i poranna gimnastyka

8.30 – śniadanie 

9:00 – zbiórka na której opowiadamy o planie dnia i komisja czystości (w skład której wchodzą dzieci)

10.00 -12:45 – pierwszy blok zajęć

13.00 obiad 

13.30-14.00  półgodzinki dla słoninki (poobiedni odpoczynek w pokojach)

14.00 – 15:30  czas wolny na wspólne zabawy, dla chętnych dodatkowe zajęcia

16:00 – podwieczorek

16:15 – 19:00 – drugi blok zajęć

19:00 – kolacja

19:30-21:00 – zajęcia wieczorne

21:00-21:30 – mycie i przygotowanie do snu

21:40 – czytanie książek

22:00 – czas wieczornego odpoczynku i snu

Na gotowość dziecka na pierwszy wyjazd bez rodziców składa się wiele czynników. Jako organizator z wieloletnim doświadczeniem nie jesteśmy w stanie jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Na pewno ogromne znaczenie ma fakt czy dziecko chce jechać na kolonie. Ważna jest rozmowa i odpowiednie przygotowanie dziecka do pierwszego wyjazdu. Jeśli tęsknimy to znaczy, że kochamy, grunt żeby potrafić poradzić sobie ze smutkami wynikającymi z tęsknoty. Nasza kadra kolonijna doskonale radzi sobie z tego typu wyzwaniami. Nasi wychowawcy mają w sobie bardzo dużo empatii. Jeśli chcesz skonsultować czy Twoje dziecko jest gotowe na samodzielny wyjazd napisz do nas lub zadzwoń.